Siła skutecznej komunikacji...

 • 97% wiadomości dociera do 10 sekund
 • do 1 miliona wiadomości na godzinę
 • SMS już od 2 groszy

Zastosowania

Skuteczny SMS oferuje platformę masowej i indywidualnej wysyłki SMS-ów, która dzięki prostocie i intuicyjności interfejsu znajduje zastosowanie w wielu branżach. Poniżej znajdują się przykłady potencjalnych zastosowań.

Reklama, Media

Trudno przecenić wartość wiadomości SMS w reklamie i marketingu. Według rankingu Nielsen skuteczność takich wiadomości wynosi nawet do 71%, badania statystyczne Oxygen Group wykazują natomiast, że SMS-y są najczęściej czytaną formą komunikacji tekstowej, wskaźnik czytalności to aż 98% (w porównaniu ledwie 22% e-maili zostaje przeczytanych). Te cechy w połączeniu z wysoką plastycznością formy, jaką jest krótka wiadomość tekstowa sprawia, że SMS jest doskonałym medium dla reklamy i informacji, ponadto niski koszt pozwala na cykliczne wysyłanie wiadomości i podtrzymywanie więzi z klientem.

To zaskakująco niedawne spostrzeżenie sprawiło, że Marketing Mobilny jest prężnie rozwijającą się dziedziną reklamy, i jak w każdej konkurencyjnej dziedzinie, tak i tu żeby nie zostać w tyle trzeba dotrzymywać tempa. Skuteczny SMS jest idealnym narzędziem, aby tego dokonać.

Funkcje naszego systemu zostały dobrane specjalnie do Twoich potrzeb.

 • Listy kontaktów podzielone na grupy umożliwią utrzymywanie kontaktu z odbiorcą i pewność, że zawsze będzie na bieżąco z ofertą, a świadomość istnienia Twojej marki nigdy w nim nie wygaśnie.
 • Szablony wiadomości SMS umożliwią szybkie i skuteczne wysłanie spersonalizowanych wiadomości.
 • Intuicyjny i ekstensywny system zarządzania kontaktami pozwoli Ci na dostosowywanie częstości wysyłanych wiadomości do zainteresowania klientów.

Biznes, Prawo, Ekonomia

System SkutecznySMS posiada przytłaczając wręcz ilość możliwych zastosowań w tej branży. Jest to narzędzie ocierające się o niezbędność, bo swoją istotą przypomina takie akcesoria, jak wizytówki czy profile firmowe na portalach społecznościowych, czyli jest z pozoru drobnym udogodnieniem, które jednak znacząco zwiększa jakość pracy oraz pozytywnie wpływa na status firmy. Dla bardziej bezpośredniego zobrazowania wystarczy przytoczyć sytuację, kiedy zdarza się, że klient czy kontrahent traci zainteresowanie firmą, lub branżą w ogóle, bo „wypada z obiegu”. Szybkie dotarcie do klienta lub kontrahenta z informacją np. o nowej ofercie biznesowej pozwala natomiast na zminimalizowanie tego zjawiska, SMS jest w tym celu doskonałym medium. Nasz serwis poprzez niski koszt SMS-ów, system szablonów, kontaktów oraz możliwość używania klawiatury komputera zwiększy szybkość przekazania takiej informacji, a także zmniejszy jej koszt.

Kilka innych zastosowań dla naszego serwisu przybliży, w jaki sposób można wykorzystać jego użyteczność:

 • Domy brokerskie chętnie skorzystają z możliwości taniego i masowego przekazywania klientom aktualnych wiadomości o zmianie kursów walut i akcji obecnie znajdujących się w portfelach klientów.
 • Również kantory i banki znajdą zastosowanie dla masowych SMS-ów, przez wysyłanie wiadomości o zmianach kursu walut do stałych klientów lub dłużników posiadających kredyty w obcych walutach.
 • Kontakt z klientami i kontrahentami może zostać znacząco ułatwiony poprzez rozwiązania wykorzystane w naszym serwisie.
 • Kancelarie prawne chętnie skorzystają z możliwości wysyłania przypomnień o umówionym spotkaniu do klientów.
 • Duże biznesy mogą wykorzystać łatwy system dotarcia z krótką wiadomością do wszystkich pracowników, w celu wysyłania powiadomień o zmianach i ważnych wydarzeniach dotyczących całej firmy.

Budownictwo, Nieruchomości

Wbrew pozorom Skuteczny SMS jest narzędziem, które może okazać się wyjątkowo przydatne w tej branży i to zarówno dla wykonawców, jak biura projektów czy firmy remontowo-budowlane, jak i dla developerów i pośredników w handlu nieruchomościami.

Firmy remontowo-budowlane czy architektoniczne mogą za pomocą naszego systemu:

 • Informować klientów o stanie budowy/projektu.
 • Wysyłać informacje o fakturach za materiały.
 • Być w kontakcie z klientem.

Developerzy i biura nieruchomości natomiast powinni skorzystać z możliwości reklamowych naszego systemu:

 • Masowe wysyłanie powiadomień o otwarciu oferty nowego budynku.
 • Masowe wysyłanie specjalnie dostosowanej oferty do wyselekcjonowanych grup odbiorców znacząco zwiększa skuteczność reklamy.
 • Wysyłanie spersonalizowanych wiadomości indywidualnych znacząco ułatwia przejrzysty system kontaktów.
 • Również możliwości kontaktu z kontrahentami mogą zostać znacząco wzbogacone poprzez platformę Skuteczny SMS.

Biuro

Pozornie zewnętrzny system wysyłki wiadomości SMS nie wydaje się być przydatny w pracy biurowej. Owszem, sam system SMS nie oferuje wiele więcej niż zwykła komórka, jednak zwykła bramka SMS-owa, choć sama w sobie bezużyteczna, gdy wzbogacić ją o możliwość wysyłki masowej, rozbudowany system zarządzania kontaktami i grupami kontaktów oraz system szablonów wiadomości staje się wyjątkowo przydatnym narzędziem, a bagatelnie niski koszt tych wiadomości, nabywanych hurtowo dodatkowo uatrakcyjnia ofertę serwisu SkutecznySMS.

Przykładowe zastosowania naszego system niejako obrazują jego przydatność w tej branży:

 • Notatki służbowe, popularne „memo”, wysyłane drogą tradycyjną to przeżytek, wysyłane drogą mailową pozostają często zignorowane, a samo dotarcie do nich wymaga poświęcenia czasu i uwagi w ilości sprzecznej z samym założeniem notatki służbowej. SMS-owe „memo” w tym wypadku jest złotym środkiem, nie wymaga zbyt wielkiej inwestycji czasu i uwagi, przekazuje krótką, rzeczową wiadomość oraz kreuje u pracownika poczucie pracy w nowoczesnym otoczeniu.
 • Tani i szybki system kontaktu z pracownikami i współpracownikami wzbogaca wachlarz biurowych możliwości komunikacyjnych.
 • Organizacja pracy biura i pilnowanie dat i godzin jest często syzyfową pracą, w której własny terminarz w komórce jest niewielką pomocą; przy użyciu naszego systemu terminarzem całego biura może zajmować się jedna osoba, a przypomnienia o spotkaniach wysyłać przez SMS.

Lokale, Gastronomia

Przy pomocy SMS-ów reklamują się i utrzymują kontakt z klientami sklepy, galerie, markety, salony odzieżowe i obuwnicze, dlaczego więc nie bary i restauracje? Przecież właśnie lokale gastronomiczne są gruntem dla spotkań towarzyskich i centrum dla rozwijania i kultywowania relacji społecznych, zatem kontakty społeczne jako forma marketingu wydaje się tu tym bardziej na miejscu.

Niektóre pomysły dla naszych systemów w Twojej branży zostały wypunktowane poniżej, choć to jedynie przedsmak prawdziwego bogactwa udogodnień, jakie oferuje możliwość taniej i szybkiej komunikacji SMS-owej z klientem.

 • Informowanie stałej klienteli np. o specjalności dnia zachęci do odwiedzenia lokalu oraz zbuduje poczucie więzi między lokalem a klientem.
 • Informowanie o imprezach i promocjach przy pomocy SMS-ów nie jest nachalną formą promowania baru czy restauracji i przyciągnie nowych klientów znacznie skuteczniej niż np. ulotki.
 • W lokalnej gazecie napisano recenzję twojego lokalu? Powiadom o tym swoich klientów przy pomocy krótkiego i zwięzłego SMS-a.

Turystyka, Podróże

Znamieniem współczesności jest ciągły dostęp do informacji, możliwość bycia poinformowanym o wszystkim w każdej chwili i współczesny klient zawsze chętniej skorzysta z usług biura podróży, które oferuje dodatkowy komfort za pomocą krótkich wiadomości tekstowych. Niski koszt SMS-a sprawia, że nie jest to droga inwestycja, która zwraca się większym zaufaniem i zadowoleniem klienta.

 • Oferujesz nowe promocje w swoim biurze podróży? SMS, według badań statystycznych jest najskuteczniejszym sposobem, żeby poinformować o nich swoich klientów.
 • SMS-ów można użyć do powiadamiania klientów o stanie podróży, jak np. informacja, o której godzinie odjeżdża pociąg czy odlatuje samolot, do którego muszą wsiąść, lub przypomnienia, w jakim hotelu mają zarezerwowany pokój gdy już trafią na miejsce.
 • W lokalizacji podróży dzieje się coś ciekawego? Podziel się z klientami krótkimi newsami dnia z miejsca ich przyszłego lub obecnego pobytu.

Kultura, Sztuka

Prowadzenie galerii, muzeum czy portalu kulturalnego może być często czynnością bierną w stosunku do potencjalnego odbiorcy, zamykać się jedynie w przygotowaniu wystaw, imprez kulturalnych i innych treści artystyczno-kulturalnych. W takim wypadku odbiorca musi najpierw zainteresować się tematem i poszukać interesującej go wystawy, czy recenzji na portalu kulturalnym, a nawet wówczas staje się często użytkownikiem jednokrotnym i nigdy nie wraca do galerii czy muzeum. Interesującą alternatywą do tego modelu i remedium na tymczasowe jedynie zainteresowanie byłoby wyjście odbiorcy naprzeciw, SMS doskonale się do tego nadaje, jako krótka i nie nachalna wiadomość, stosowna do czasów i odpowiednia do podtrzymywania kontaktu. Wszystko to niskim kosztem i w systemie przyjaznym dla użytkownika.

Przykładowe wykorzystania naszej oferty w kulturze i sztuce to:

 • Informowanie użytkowników kultury o ciekawych wystawach i wernisażach.
 • Powiadamianie o premierach w kinach, teatrach, operach i filharmoniach.
 • Ogłaszanie lokalnych i ogólnopolskich dni i festiwali kultury.

Sport

Choć w sporcie ilość potencjalnych zastosowań naszego systemu może wydawać się nie tak bogata, jak w innych dziedzinach, to zagorzali kibice i fani sportu z pewnością z radością powitają portal sportowy, który i tą drogą dociera do nich w wybranych zakresach. W dzisiejszych czasach telefon komórkowy ma każdy, a z dostępem do Internetu, radia czy telewizora bywa różnie.

Oto kilka pomysłów na użycie naszego portalu w Twojej branży:

 • Informowanie o ważnych spotkaniach sportowych.
 • Powiadamianie o wynikach meczów.
 • Informowanie o promocjach, w których można taniej nabyć lub wygrać bilety na ważne spotkania sportowe.
 • Tani koszt oraz opcja masowej wysyłki potencjalnie umożliwia nawet prowadzenie przez SMS uproszczonych relacji z meczów i innych spotkań sportowych dla wielu odbiorców.

Transport, Komunikacja

Oferta serwisu SkutecznySMS wspomoże przewoźników i firmy komunikacyjne w szybkim i sprawnym dotarciu do użytkowników komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

To kilka czynności, które z większą łatwością i niskim kosztem wykonacie dzięki naszej ofercie:

 • Informowanie o zmianie rozkładu jazdy autobusów lub pociągów.
 • Powiadomienia o zmianie w ofercie przewoźników.
 • Informowanie o opóźnieniu przybycia lub odjazdu pociągów.

Internet, Aplikacje

To, co Skuteczny SMS może zaoferować dla programistów aplikacji internetowych i mobilnych, to głównie ułatwienie wymiany informacji między twórcami i odbiorcami produktu oraz zwiększenie potencjału komunikacyjnego.

 • Posiadasz nową aplikację? Zareklamuj ją masowo poprzez system tanich SMS-ów.
 • Powiadamiaj użytkowników swoich aplikacji o nowym uaktualnieniu przez SMS.
 • Profile aplikacji na stronach i portalach społecznościowych często bywają mniej popularne niż same aplikacje, co zmniejsza ilość potencjalnych odbiorców; dobry produkt obroni się sam i od pewnego momentu popularność profilu zacznie rosnąć sama, jednak pierwsze kilka setek like-ów bywa najtrudniejsze. Krótki SMS zachęcający użytkowników do udzielania się na stronie produktu na portalu społecznościowym przywiąże klientów na dłużej do twojej marki i znacznie wspomoże proces budowania zainteresowania stroną.

Zwierzęta

Schroniska dla zwierząt oraz stowarzyszenia ochrony i pomocy zwierzętom mogą sprawdzić użyteczność serwisu SkutecznySMS korzystając z poniższych zastosowań:

 • Ogłoszenia dla wolontariuszy i kontakt z wolontariuszami.
 • Zebranie bazy zainteresowanych i tani kontakt SMS-owy.
 • Zwiększenie skuteczności adopcji zwierząt poprzez bezpośredni kontakt z potencjalnymi opiekunami.
 • Ogłaszanie lokalnych, ogólnopolskich i ogólnoświatowych świąt i akcji dla zwierząt.

Wszystko to w przystępnej cenie i przy niskim nakładzie czasu dzięki prostej i intuicyjnej formie aplikacji.

Nauka, Szkolnictwo

W szkolnictwie i edukacji kontakty face-to-face są często niezbędne, jednak nie należy zapominać, że świat idzie do przodu i często równie dobrą, a czasami wręcz lepszą alternatywą jest skorzystanie z nowych technologii. Pomaga to stworzyć wizerunek prawdziwej, nowoczesnej placówki edukacyjnej z XXI-ego wieku. SkutecznySMS może okazać się niebywale pomocnym narzędziem w osiągnięciu tego celu.

Preferujemy rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych, liceach, jak i uczelniach wyższych. Znacznie podniosą one prestiż placówki, a niski koszt wiadomości SMS sprawia, że są one dostępne dla każdego. Oto tylko kilka potencjalnych zastosowań naszych systemów:

 • Powiadomienia dla rodziców o odwołaniu lub skróceniu zajęć.
 • Powiadomienia SMS o terminach zebrań rodzicielskich.
 • Informacje o nadchodzących konkursach naukowych i olimpiadach.
 • Ekstensywne wspomaganie systemu rekrutacji w liceach i szkołach wyższych poprzez informowanie o ostatecznych terminach składania podań oraz o dostaniu się na listę.
 • Przypomnienia o sesji dla studentów.
 • Ogłoszenia dziekańskie.
 • Wyniki testów przez SMS.

Urzędy, Instytucje

SMS to idealne – krótkie i czytelne medium dla informacji przekazywanej na drodze urząd-obywatel. Ten sposób komunikacji znacząco poprawia wizerunek urzędu – o ile przyjemniejsza w odbiorze jest krótka i niezobowiązująca wiadomość na komórce od pisma urzędowego – i choć nie wszystkie pisma urzędowe da się zastąpić SMS-em, to jest on niejednokrotnie doskonałym wsparciem i uzupełnieniem oficjalnej drogi komunikacyjnej. Na informowaniu obywateli jednak nie kończy się potencjał zastosowań systemu Skuteczny SMS, również jakość i skuteczność pracy urzędu może zostać podniesiona poprzez skorzystanie z naszej oferty.

 • Okólnik wysyłany drogą tradycyjną do pracowników urzędu czy podległych placówek administracyjnych, ze względów oficjalności pisma nie może być zastąpiony SMS-em, może być nim jednak uzupełniony. Uprzedzając o wydaniu nowego pisma czy rozporządzenia, a nawet zawierając jego streszczoną wersję dotrze do odpowiednich odbiorców szybciej i przygotuje pracowników na oficjalną wersję
 • Podobna zasada obowiązuje zmiany przepisów, o których informowani są obywatele, z pewnością będą zadowoleni wiedząc o nadchodzących zmianach na długo przed ich wprowadzeniem.
 • Przypomnienia o terminach składania pism urzędowych czy uiszczania opłat przy użyciu masowej komunikacji SMS znacząco zmniejszą ich przekraczanie.
 • Stany alarmowe jak klęski żywiołowe czy wypadki, to sytuacje, w których czas liczy się najbardziej. SMS jest najszybszą formą komunikacji, a oferowane przez Skuteczny SMS szablony i wysyłki masowe dodatkowo przyspieszą otrzymanie informacji przez zainteresowanych.

Zdrowie, Medycyna

Usługi taniej, indywidualnej i masowej komunikacji SMS oferowane przez nasz serwis znajdują szerokie zastosowanie w dziedzinie medycyny, a samo wykorzystanie tego systemu sprawi wrażenie nowoczesności placówki i dbałości o pacjenta. O ile w klinikach i przychodniach państwowych tego typu usługi mogą być ewentualnym wzbogaceniem, o tyle w sektorze prywatnym minimum udogodnienia, zapewnione dzięki komunikacji SMS jest wręcz koniecznością pod względem konkurencyjności.

Jak konkretnie możesz wykorzystać nasz system?

 • Wysyłając pacjentom przypomnienia o zarejestrowanych wizytach.
 • Powiadamiając ich o gotowych do odebrania wynikach badań.
 • Informując o bezpłatnych badaniach jak np. mammografia, cytologia.
 • Również salony kosmetyczne i salony odnowy biologicznej znajdą wiele zastosowań dla naszego systemu, jak chociażby przypomnienia o spotkaniach czy informacje o promocjach.

Inne

Poza szerzej opisanymi branżami serwis Skuteczny SMS z pewnością może znaleźć zastosowanie w takich branżach jak: motoryzacja, rolnictwo, spa, rozrywka, rekreacja oraz wiele, wiele innych. Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami.

Korzystając z niniejszego serwisu akceptują Państwo zasady zawarte w Polityce Prywatności. W przypadku braku akceptacji zawartych w niej zasad prosimy o zaprzestanie korzystania z serwisu.

SkutecznySMS działa w poszanowaniu prawa każdej osoby do ochrony swojej prywatności dlatego nie wykorzystujemy plików Cookies do prowadzenia działań marketingowych.

Pliki cookie są wykorzystywane jedynie do przechowywania informacji o sesjach zalogowanych użytkowników oraz o tym, czy osoby odwiedzające naszą stronę zostały poinformowane o sposobie w jaki wykorzystujemy pliki cookie.Dziekuję za informację